Второто годишно Ultratravel 100, потребителско проучване в списание Ultratravel (разпространява се ежемесечно с The Daily Telegraph във Великобритания), обяви следните победители:

Туроператор

победител - Kuoni www.kuoni.co.uk

Подгласници
Audley Travel www.audleytravel.com
Bales Worldwide www.balesworldwide.com
Cox & Kings www.coxandkings.co.uk
ITC Classics www.itcclassics.co.uk

Круизна компания

Победител -Cunard www.cunard.co.uk

Подгласници  
P&O круизи www.pocruises.com
Круиз на принцеса www.princess.com
Royal Caribbean www.royalcaribbean.com
Silversea www.silversea.com

Европейски хотел

победител - Four Seasons George V, Париж www.fourseasons.com/paris

Подгласници
cipriani, Венеция www.hotelcipriani.com
Claridge's, Лондон www.claridges.co.uk
Даниели, Венеция www.hoteldanielivenice.com
Plaza Athénée, Париж www.plaza-athenee-paris.com

Хотел Близкия Изток

победител - Бурж ал Араб, Дубай www.burj-al-arab.com

Подгласници
Чеди, Мускат - www.chedimuscat.com
Четири сезона на хотел Доха www.fourseasons.com/doha
Плажен хотел Джумейра, Дубай www.jumeirahbeachhotel.com
Мадинат Джумейра, Дубай www.madinatjumeirah.com

Хотел Африкански Индийски океан

победител
Хотел Маунт Нелсън, Кейптаун www.mountnelson.co.za

Подгласници
The Bay Hotel Camps Bay, Кейптаун www.thebay.co.za
Le Prince Maurice, Мавриций www.princemaurice.com
Курорт и спа Тадж Екзотика, Малдиви www.tajhotels.com
Le Touessrok, Мавриций, www.letouessrokresort.com

Азиатски хотел

победител - хотел Raffles, Сингапур www.singapore.raffles.com

Подгласници
Mandarin Oriental, Хонконг www.mandarinoriental.com/hongkong
The Oriental, Банкок www.mandarinoriental.com/bangkok
Полуостров, Хонконг www.hongkong.peninsula.com
Хотел Shangri-La, Сингапур www.shangri-la.com/singapore

Австралийски хотел

победител - Park Hyatt, Сидни www.sydney.park.hyatt.com

Подгласници
Шарлът Джейн, Крайстчърч www.charlotte-jane.co.nz
Четири Сезона Хотел Сидни www.fourseasons.com/sydney
Обсерваторията, Сидни www.observatoryhotel.com.au
Хотел Shangri-La, Сидни www.shangri-la.com/sydney

Северноамерикански хотел

Победител - Четирисезонен хотел в Ню Йорк www.fourseasons.com/newyorkfs

Подгласници
The Carlyle, Ню Йорк www.thecarlyle.com
Le Château Frontenac, Квебек www.fairmont.com/frontenac
Mandarin Oriental, Ню Йорк www.mandarinoriental.com/newyork
Waldorf Astoria, Ню Йорк www.waldorfastoria.hilton.com

Южноамерикански хотел

Победител - Alvear Palace, Буенос Айрес, www.alvearpalace.com

Подгласници  
Дворец Копакабана, Рио де Жанейро www.copacabanapalace.com.br
Четири сезона хотел Буенос Айрес www.fourseasons.com/buenosaires
Хотел Monasterio, Куско www.monasterio.orient-express.com
Мандаринска ориенталска ривиера Мая, Юкатан www.mandarinoriental.com/rivieramaya

Карибски хотел

победител - Санди Лейн, Барбадос www.sandylane.com

Подгласници
Карлайл Бей, Антигуа www.carlisle-bay.com
Cobblers Cove, Барбадос www.cobblerscove.com
Jumby Bay, Антигуа www.jumbybayresort.com
Курортът Raffles, остров Кануан, Гренадини www.canouan.raffles.com

Европейска авиокомпания

Победител - British Airways www.ba.com

Подгласници
Air France www.airfrance.com
KLM Royal Dutch Airlines www.klm.com
Lufthansa www.lufthansa.com
Virgin Atlantic www.virgin-atlantic.com

Авиокомпания за Близкия Изток

победител- Emirates www.emirates.com

Подгласници
Etihad Airways www.etihadairways.com
Gulf Air www.gulfairco.com
Qatar Airways www.qatarairways.com
Кралски йордански www.rj.com

Африканска авиокомпания

победител - South African Airways www.flysaa.com

Подгласници
Въздушна Намибия www.airnamibia.com
Ethiopian Airways www.ethiopianairlines.com
Kenya Airways www.kenya-airways.com
Royal Air Maroc www.royalairmaroc.com

Азиатска авиокомпания

победител - Singapore Airlines www.singaporeair.com

Подгласници
Cathay Pacific www.cathaypacific.com
Malaysia Airlines www.malaysiaairlines.com
Royal Brunei Airlines www.bruneiair.com
Thai Airways www.thaiair.com

Северноамериканска авиокомпания

Победител - American Airlines www.aa.com

Подгласници
Air Canada www.aircanada.com
Continental Airlines www.continental.com
Delta Airlines www.delta.com
United Airlines www.united.com

Световно летище

победител - Чанги, Сингапур www.changiairport.com

Подгласници
Банкок Суварнабхуми, Тайланд www.airportsuvarnabhumi.com
Doha International, Катар www.dohaairport.com
Dubai International www.dubaiairport.com
Чек Лап Кок, Хонг Конг www.hongkongairport.com

Спа в цял свят

победител - Chiva-Som, Тайланд www.chivasom.com

Подгласници  
Banyan Tree Phuket www.banyantree.com
Champneys, Обединеното кралство www.champneys.com
Курорт Пангкор Лаут, Малайзия www.pangkorlautresort.com
Thermae Bath Spa, Обединеното кралство www.thermaebathspa.com

Световен ски курорт

победител - Zermatt www.zermatt.ch

Подгласници
Аспен, Колорадо www.aspensnowmass.com
St Moritz www.stmoritz.ch
Val D’Isère www.valdisere.com
Whistler, Британска Колумбия www.tourismwhistler.com

Дестинация в целия свят

победител
Австралия www.australia.com

Подгласници
Италия www.italiantouristboard.co.uk
Нова Зеландия www.newzealand.com
Южна Африка www.southafrica.net
Съединени американски щати www.visitusa.org.uk


NYU - Ultra Violet Live Awards - Март 2021